Sziasztok,
programajánló holnap estére:)
Üdv,k.
-------- Eredeti üzenet --------
TÁRGY: Történelmi filmestek: 1956 - forradalom és szabadságharc
DÁTUM: 21.10.2024 16:00
FELADÓ: "Rubicon Intézet" info@rubiconintezet.hu
CÍMZETT: katalin.mirak@lutheran.hu
VÁLASZCÍM: Rubicon Intézet info@rubiconintezet.hu
Rubicon eseményajánló
[1]
Tisztelt Mirák Katalin!
Szeretnénk a figyelmébe ajánlani az Aranybástya étterem - kávéház holnapi eseményét!
Történelmi filmestek: 1956 - forradalom és szabadságharc
A New York Times tudósítása szerint 2006 októberében Charles Legéndy és felesége városnéző sétát tettek, Manhattant mutatták be külföldi barátaiknak. Éppen a Times Square felé sétáltak, amikor az 50. utca sarkán szokatlan hirdetésen akadt meg a tekintetük. A plakát egy hatalmasra nagyított, régi, fekete-fehér kép volt, és a magyar szabadságharc ötvenedik évfordulóját hirdette. A képen egy tank, amelyet némi távolságból emberek vesznek körül és a felirat: „1956 Magyarország - A forradalmunk volt, nem mozi." Mrs. Legéndy a kép előterében egy elegáns fiatalemberre lett figyelmes. Egy pillanatra elakadt a lélegzete. „Charlie" - kiáltott fel és megragadta a férje karját: „Ez te vagy!" Charles Legéndy húszévesen vett részt a forradalomban. Nem ragadott fegyvert, de ott volt a tüntetők között, majd miután a szovjet hadsereg vérbe fojtotta a felkelést, elmenekült, és egyike lett azoknak a tízezreknek, akiknek az Egyesült Államok nyújtott menedéket és új hazát. A Princeton Egyetemen végzett, mérnök és tudós lett; történetünk idején, 2006-ban is a Columbia Egyetemen folytatott idegtudományi kutatásokat. Hatvankilenc évesen, New Yorkban a Broadway és az 50. utca sarkán megrendülten emlékezett vissza az ötven évvel azelőtti felvillanyozó és a szabadságtól mámoros budapesti napokra.
1956. október 23.; a magyar történelemben nincs még egy olyan esemény, amely ekkora feltűnést keltett volna a világtörténelem színpadán. Néhány hétre az egész világ Magyarországra figyelt és Magyarországért szorított. Európa nagyvárosaiban ezrek tüntettek a magyarok mellett, a pápa enciklikát adott ki és imára szólított a szabadságharc támogatására, a Time magazin a magyar szabadságharcost választotta az év emberének. Néhány évvel később Kennedy elnök így fogalmazott: „_1956. október 23-a örökké élni fog a szabad emberek és nemzetek emlékezetében. E nap a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt. A történelem kezdete óta nincs még egy nap, mely világosabban mutatja az ember csillapíthatatlan vágyát a szabadság iránt - bármily kicsi is a siker esélye, s bármily nagy is az áldozat, amit követel."_
Miért ez a megkülönböztetett figyelem? Miért minősítette az elnök a világtörténelem páratlan eseményének a magyar forradalmat? Mi történt 1956-ban Magyarországon?
Fedezze fel a válaszokat a holnap megrendezésre kerülő eseményen!
Meghívott vendég: Nánay Mihály - a Rubicon Intézet tudományos főmunkatársa
Az esemény helyszíne: Aranybástya étterem - kávéház (1015 Budapest, Buda Castle, Csónak u. 1.) Az esemény időpontja: 2024. október 22. 18:00 - 20:00
REGISZTRÁCIÓ [2]
Üdvözlettel, Dr. Hahner Péter Főigazgató
[3]
[4]
_(c) 2024 Rubicon Intézet, Minden jog fenntartva._ Ezt az üzenetet azért kapja meg, mert feliratkozott hírlevelünkre vagy regisztrált valamely rendezvényünkre.
Levelezési címünk: Rubicon Intézet
Bartók Béla út 43-47. Bartók Ház Budapest, Budapest 1114 Hungary Add us to your address book [5]
Nem szeretné többet ezeket az üzenetek megkapni? Frissítse preferenciáit [6] vagy iratkozzon le listánkról [7].
Válaszok megjelenítése dátum szerint